Konu Bilgileri
Konu: Kadınlar umutlu HAYIR'da Yazar: Jiyan
Okunma: 963 Yorum: 1
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jiyan 03-07-2017, 16:08   
#1
#1
pariste kadınlar 8 mart etkinliği ve hayırda umut var dedi

SKB’nin Creil’de yaptığı 8 Mart etkinliği hayatını kaybetmiş sosyalist kadınlar anısına 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı. Etkinlikte, Kadın mücadelesini içeren bir sinevizyon gösterimi sunuldu.

SKB temsilcisi yaptığı konuşmada, 8 Mart’ın tarihini anlattı Türkiye’deki gelişmeleri kadın cephesinde değerlendirdi. 8 Mart’a yapılacak olan greve, yürüyüş ve etkinliklere katılım çağrısı yaptı. Toplantıya katılan kadınlar 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda HAYIR diyeceklerini açıkladı.

Etkinlikte kadın ve çocuk temalı iki tiyatro gösterimi yapıldı. Birinci gösteri, kadına yönelik taciz, tecavüz ve kadın katliamlarına anlatırken ikinci gösterimde ise çocuk ve aile ilişkilerini sorgulayan iki ayrı performans sergilendi.
Susmaktan yoruldum..

Seni içimden terk ediyorum..
Cevapla
BeRFiN 03-09-2017, 20:40   
#2
#2
KADINLAR NEDEN ‘HAYIR’ DEDİKLERİNİ ANLATTI

Yüzlerce kadının katıldığı etkinlikte kadınlar tek tek söz alarak neden hayır dediklerini de açıkladı.

Yazar Oya Baydar, "Bu heyecan verici sesi meydanlara taşımalıyız" diye başladığı konuşmasına, "Korkunun ecele faydası yok, bu noktaya geldik, korkmadan sokaklarda olmalıyız" çağrısıyla devam etti. ‘Hayır’ kararının terörle bağdaştırılabileceğinin altını çizen Baydar, "Bizden terörist olmaz. Aksine mafya babaları ‘evet’ destekçisi olarak sahalara ineceğini açıkladı. Biz bu ülkenin en barışcıl insanlarıyız ve mahallelerde, sokaklarda tüm kadınlarla bir araya gelip ‘hayır’ı güçlendirmeliyiz" diye konuştu.

CHP Parti Meclisi Üyesi Canan Kaftancıoğlu da kadınların birlikteliğinin önemine vurgu yaparak diktatörlüğe karşı hayır deme çağrısı yaptı. Kaftancıoğlu, sandıktan hayır sonucu çıkacağına güvendiğini de belirterek "Asıl işimiz hayırdan sonra başlayacak" dedi
Cevapla


Kadınlar umutlu HAYIR'da Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş