Konu Bilgileri
Konu: Ahmet Selçuk İlkan Kimdir Yazar: Siyah
Okunma: 1444 Yorum: 0
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Siyah 03-11-2017, 21:58   
#1
#1
[Resim: 5664293-1852.jpg]
Ahmet Selçuk İlkan ; 1955'de Adana'da doğmuştur.  İlk ve orta öğretimini Adana'da tamamlamıştır. Lise yıllarında yazdığı şiirleri ile tanınmış ve çeşitli sanat dergilerinde yayınlanan şiirleri ile dikkat çekmiştir. Yüksek öğretimini Almanya'nın Berlin kentinde  Berlin Teknik Üniversinde mimarlık bölümünde sürdürmüştür. Bu arada şiir çalışmalarına devam etmiştir. 1975 yılında Hayat dergisinin düzenlediği aşk konulu şiir yarışmasında 'Hatırlar mısın?' şiiri ile birincilik ödülünü almıştır.

Mimarlık eğitimini yarıda bırakan şair, Türkiye'ye dönmüştür. İstanbul Ünivertisesinde edebiyat fakültesine giren Ahmet Selçuk İlkan profesyonel  şarkı yazarlığına başlamış ve dönemin en popüler şarkı yazarları arasına girmiştir. Eserlerini bir çok profesyonel sanatçı seslendirmiştir. 

[Resim: artist_128695.jpg]


Ahmet Selçuk İlkan yazdığı şiirleri seslendirmede oldukça başarılı olmuş bir sanatçıdır. İlk şarkıları ; Ya Seninle Ya Sensiz,Gözler Kalbin Aynasıdır,Artık Ne Duamsın Ne Bedduam,Ayrılık Kolyesi . Binden fazla esere imza atan sanatçının Türk müzik dünyasında en ünlü bestekar ve yorumcularla çalışmaları bulunuyor.

Ahmet Selçuk İlkan ; şiirleri müzikle birleştirerek yeni bir akım başlatan ilk sanatçı olmasıyla öne çıkıyor.
Sabır...
 Yaranın içinde yaradanı görebilmektir...
Bul
Cevapla


Ahmet Selçuk İlkan Kimdir Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş