Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adınız:
  

Şifreniz:
  

Çevrimiçi Forum Ekibi
[-]
Şuanda Çevrimiçi Forum Ekibi Yok :(
Çevrimiçi: 0
Gizli: 0

Çevrimiçi Forum Ekibi
[-]
Şuanda Çevrimiçi Forum Ekibi Yok :(
Çevrimiçi: 0
Gizli: 0

Çevrimiçi Forum Ekibi
[-]
Şuanda Çevrimiçi Forum Ekibi Yok :(
Çevrimiçi: 0
Gizli: 0

Çevrimiçi Forum Ekibi
[-]
Şuanda Çevrimiçi Forum Ekibi Yok :(
Çevrimiçi: 0
Gizli: 0

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 145
» Son Üye: Gulendam
» Toplam Konular: 1,011
» Toplam Yorumlar: 2,144

Detaylı İstatistikler

Çevrimiçi:
Toplam: 16 kullanıcı aktif
» 0 Kayıtlı
» 15 Ziyaretçi
Applebot

Son Aktiviteler
AKP il yöneticisi Turgut ...
yazar Jiyan
04-16-2021, 20:12
itraf ediyorum ben ve rob...
yazar Jiyan
04-03-2021, 21:10
ankara bahçelievler çilin...
yazar emekcilingir
03-30-2021, 20:47
ankara emek çilingir
yazar emekcilingir
03-30-2021, 20:46
MarketCarpets
yazar market2020
02-14-2021, 12:12
Şamdanlara Giriş
yazar market2020
02-11-2021, 16:17
Jiyan yeni
yazar Jiyan
12-02-2020, 21:13
Dine ve Jiyan uyurken
yazar Jiyan
11-13-2020, 23:13
Siddet nedir?
yazar Uhde
11-04-2020, 17:00
Çocukluk Aşkımız..
yazar Uhde
11-04-2020, 15:57

 
  AKP il yöneticisi Turgut Özzeren'den 104 emekli amirale silahlı tehdit
Yazar: Jiyan - 04-16-2021, 20:12 - Forum: Siyaset - Yorum Yok

AKP Diyarbakır İl Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Özzeren, sosyal medya hesabından silah kuşandığı fotoğrafını paylaşarak Montrö Bildirisi'ne imza atan 104 emekli amirali tehdit etti.


Manzara korkunç söylenecek söz bulamıyorum böyle bir sistem ola bilir mi almış aline silahı pozunu vermiş Hukuk devleti isek sormaz mı savcı bu silahı nerden
buldun sen necisin ? siyasetci mi mafyamısın ?

[Resim: 112720067-emekli.png]

Bu konuyu yazdır

  itraf ediyorum ben ve robin
Yazar: Jiyan - 04-03-2021, 21:10 - Forum: Üye Resimleri - Yorum Yok

Robin ve Jiyan..

[Resim: sjvi2h.jpg]

Bu konuyu yazdır

  ankara bahçelievler çilingir
Yazar: emekcilingir - 03-30-2021, 20:47 - Forum: Serbest Kürsü - Yorum Yok

[b]Ankara Bahçelievler çilingir[/b] olarak Kalite, güven, hız ve tecrübe doğrultusunda çıkmış olduğumuz bu yolda siz değerli müşterilerimize en mükemmel anahtarcı hizmeti vermekten dolayı onurluyuz. [b]Bahçelievler çilingir[/b] firmamız hedefi çilingir hizmetlerini en çabuk zamanda sizlerin ayağına getirmek ilk hedefimiz. Bu ilke ve amaçları sıralarken müşteri memnuniyetini her zaman göz önünde bulundurarak hareket etmekteyiz. Çilingir mesleğinde var olan başarı ve hırsımız bu amaçların doğal sonucu olarak iş yerimize müşteri memnuniyeti olarak geri dönüş sağlamıştır. Müşterilerimize mükemmel olabilmek adına çalışmalarımızı devam ettireceğimize dair sözümüzü veriyoruz. En uygun çilingir fiyatlarıyla gece gündüz demeden anında yanınızdayız.
Sunmuş olduğumuz hizmetler.web sitemiz https://ankaracilingirim.com/ankara-bahc...535663113/
[b]Bahçelievler mahallesi çilingir[/b] hizmeti, [b]Bahçelievler oto çilingir [/b]hizmeti[b], Bahçelievler[/b][b] anahtarcı[/b] hizmeti, [b]Ankara Bahçelievler 3 cadde çilingir[/b] hizmeti, [b]Ankara Bahçelievler 7 cadde çilingir[/b] hizmeti, [b]Ankara Bahçelievler 1 cadde çilingir[/b] hizmeti, [b]Ankara Bahçelievler Pimapen tamiri[/b] hizmeti,

Bu konuyu yazdır

  ankara emek çilingir
Yazar: emekcilingir - 03-30-2021, 20:46 - Forum: Serbest Kürsü - Yorum Yok

[b]Ankara Emek çilingir[/b] firmamız bünyesinde siz değerli müşterilerimize güvenilir ve hızlı hizmet vermek için açtığımız iş yerimiz. Öncelikle Emek çevresinde çilingir ücretlerini en uygun olacak şekilde belirleyerek müşterilerimize  en ucuz çilingir servis ağı sağlanır. [b]Emek[/b] [b]çilingir[/b] olarak her saat dilimi tüm çilingir anahtar işlerinizi severek keyifle yapıyoruz. Hızlı ekip uygun fiyat kırmadan dökmeden hizmet için bizi arayın. Özel çilingir sertifikalı ekibimizden güvenilir çilingir anahtarcı hizmeti alın, sizde memnun kalın gece gündüz demiyoruz. Kesintisiz 7/25 servis ve teknik destek hizmeti veriyoruz.web sitemiz 
https://ankaracilingirim.com/emek-ciling...579-57-70/
Sunmuş olduğumuz hizmetler; [b]Emek mahallesi çilingir[/b] hizmeti, [b]Emek oto çilingir [/b]hizmeti[b],[/b] [b]Emek anahtarcı[/b] hizmeti, [b]Ankara Emek mahallesi çilingir[/b] hizmeti, [b]Ankara Emek 4 cadde çilingir[/b] hizmeti, [b]Ankara Emek 8 cadde çilingir[/b] hizmeti, [b]Ankara Emek Anahtarcı[/b] hizmeti, [b]Ankara Emek pimapen tamiri [/b]hizmeti, [b]Ankara Emek oto çilingir[/b] hizmeti,[b] Emek anahtarcı [/b]hizmeti,

Bu konuyu yazdır

  MarketCarpets
Yazar: market2020 - 02-14-2021, 12:12 - Forum: Duyurular - Yorum Yok

MarketCarpets
MarketCarpets, bir grubun tüm üyelerinin performansının görsel bir temsili olarak mükemmeldir ve bu performansı ölçmek için çeşitli farklı göstergeler sunar. Bir gruptaki en iyi performans gösteren hisse senetlerini seçmek için kullanılabilecekleri gibi, MarketCarpets bir eğilime geniş katılım olup olmadığını veya endeksin performansını birkaç üyenin çarpıtıp düşürmediğini belirlemek için de kullanılabilir.
MarketCarpets son derece yapılandırılabilir. Burada birkaç örnek sunulmuştur, ancak yatırım tarzınıza uyması için kendi MarketCarpet'ınızı oluşturmalısınız.
Piyasada neler olup bittiğini teknik bir perspektiften anlamak, birçok tabloya bakmayı gerektirebilir. Bireysel hisse senetlerinin tablolarının yanı sıra, yüksek seviyeli bileşikler ve ortalamalar, sektör endeksleri ve endüstri endekslerinin çizelgeleri vardır. Hisse senedi taramaları genellikle bir analistin bakması gereken grafik sayısını azaltabilir, ancak sizi her zaman "Taramada bir şey gözden kaçırdı mı?" Diye merak ettirir.
StockCharts'ın MarketCarpet aracı bu sorunları çözmeye yardımcı olabilir. MarketCarpets, şu anda hangi sektörlerin, endüstrilerin ve stokların sıcak olduğunun bir temsilini sağlar. Görsel bir stok tarama aracı olarak düşünün; kullanımı basit, ancak son derece güçlü.
İnşaat
MarketCarpet aracı, renkli karelerden oluşan bir "halı" olarak geniş bir menkul kıymetler koleksiyonu (evren) sunar. Her kare bir hisse senedi, yatırım fonu veya endeksi temsil eder. Halı içerisinde meydanlar sektör, sektör grubu veya diğer özelliklere göre alt gruplar halinde düzenlenebilir.
Halı, kare boyutunun piyasa değerine dayalı olduğu piyasa değeri modunda veya her bir karenin aynı boyutta olduğu ve evrendeki her bir güvenliğe eşit görsel ağırlık veren kare modunda görüntülenebilir. Hangi hisse senetlerinin iyi (yeşil) veya kötü (kırmızı) performans gösterdiğini size bir bakışta belirtmek için kareler renklerle kodlanmıştır.
Not: MarketCarpet aracı, kullanıcıların kişisel renk tercihlerine uyacak birkaç farklı renk şeması sunar. Bu makalede, "Kırmızı, Beyaz, Yeşil" varsayılan renk şemasını kullanacağız.
MarketCarpet Universes
S&P hisselerinden yatırım fonlarına ve Kanada hisse senetlerine kadar her şeyi kapsayan, önceden tanımlanmış birkaç farklı MarketCarpets sunuyoruz. Ayrıca, pazarlar arası hızlı analizler için kullanılabilecek, Pazar Özeti sayfamızdaki tüm endeksleri kapsayan önceden tanımlanmış bir MarketCarpet'e sahibiz. Ek olarak, Grafik Listelerinizden herhangi birini MarketCarpet görünümünde görüntüleyebilirsiniz. Bu, tüm izleme listesi hisse senetlerinizin performansını bir bakışta görmenin harika bir yoludur.
MarketCarpet Göstergeleri
MarketCarpet'ta menkul kıymetlerin renk kodlu performansı, varsayılan olarak fiyat değişikliklerine dayanmaktadır, ancak MarketCarpet, RSI, Bollinger Bant Genişliği, SCTR değerleri ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer birçok göstergeye göre performansı temel alacak şekilde yapılandırılabilir.
Bazı göstergeler mutlak modda (bir periyodun değerlerini gösterir) veya değişim modunda (yapılandırılabilir bir süre boyunca değerdeki değişikliği gösterir) çalışabilir.
Daha Fazlasını Öğrenin
Bu bölüm, MarketCarpet aracımızın yeteneklerine yalnızca kısa bir giriş sağlar. MarketCarpets oluşturma ve yapılandırma hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen MarketCarpets ile ilgili Destek Merkezi makalemize bakın.
Yorumlama
Varsayılan olarak, MarketCarpet karelere renk kodu uygulamak için fiyat değişim değerlerini kullanır, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz başka birkaç gösterge vardır. Aşağıda, MarketCarpets için mevcut her bir göstergenin kısa bir açıklaması ve bu gösterge için yorumlama yönergeleri bulunmaktadır.
Fiyat
Fiyat, bir hisse senedinin kapanış değerinin zaman içinde yüzde olarak artması veya azalmasıdır. Diğer göstergelerin çoğunun aksine, hesaplama için bir başlangıç tarihi ve bir bitiş tarihi gerektirir, bu nedenle yalnızca Değiştir modunda çalışır. Başlangıç kapanış değerinin bitiş kapanış değerinden çıkarılması ve ardından bu değerin başlangıç kapanış değerine bölünerek ve 100 ile çarpılarak yüzdeye dönüştürülmesiyle hesaplanır.
Fiyat size alt çizgiyi gösterir. Fiyatı artan hisse senetleri yeşil, düşen hisse senetleri kırmızı olacaktır. Koyu yeşil iyidir (uzun süre için) ve koyu kırmızı kötüdür. Fiyat değişikliği ölçümü için zaman çerçevesi, tablonun altındaki tarih kaydırıcısı kullanılarak uzatılabilir veya kısaltılabilir.
SCTR
SCTR veya StockCharts Teknik Sıralaması, altı farklı teknik ölçüm kullanarak bir hisse senedini emsallerine göre sıralayan sayısal bir puandır. MarketCarpet'ta SCTR değerleri Mutlak veya Değiştir modunda kullanılabilir. Mutlak modda, her kare belirtilen günün SCTR puanına göre renklendirilir. Değiştirme modunda, her bir kare, belirtilen süre boyunca SCTR puanındaki artış veya düşüşe göre renklendirilir.

Bu konuyu yazdır

  Şamdanlara Giriş
Yazar: market2020 - 02-11-2021, 16:17 - Forum: Duyurular - Yorum Yok

Şamdanlara Giriş
Tarih
Japonlar, 17. yüzyılda pirinç ticareti yapmak için teknik analiz kullanmaya başladı. Teknik analizin bu ilk versiyonu, 1900'lerde Charles Dow tarafından başlatılan ABD versiyonundan farklı olsa da, yol gösterici ilkelerin çoğu çok benzerdi:
"Ne" (fiyat hareketi) "neden" den (haberler, kazançlar vb.) Daha önemlidir.
Bilinen tüm bilgiler fiyata yansıtılır.
Alıcılar ve satıcılar, piyasaları beklentilere ve duygulara (korku ve açgözlülük) göre hareket ettirir.
Piyasalar dalgalanıyor.
Gerçek fiyat, temel değeri yansıtmayabilir.
Steve Nison'a göre, şamdan grafiği ilk olarak 1850'den sonra ortaya çıktı. Şamdan gelişimi ve çizelgesi için kredinin çoğu, Sakata kasabasından Homma adlı efsanevi bir pirinç tüccarına gidiyor. Muhtemelen orijinal fikirlerinin yıllarca süren ticarette değiştirilmiş ve rafine edilmiş olması muhtemeldir ve sonuçta bugün kullandığımız şamdan grafik sistemi ile sonuçlanmıştır.
Oluşumu
Şamdan grafiği oluşturmak için, görüntülemek istediğiniz her dönem için açık, yüksek, düşük ve kapanış değerlerini içeren bir veri kümesine sahip olmanız gerekir. Şamdanın içi boş veya dolu kısmı "gövde" olarak adlandırılır ("gerçek gövde" olarak da adlandırılır). Gövdenin üstündeki ve altındaki uzun ince çizgiler yüksek / düşük aralığı temsil eder ve "gölgeler" olarak adlandırılır ("fitiller" ve "kuyruklar" olarak da adlandırılır). Yüksek, üst gölgenin üstü ve alçak, alt gölgenin alt kısmı ile işaretlenir. Hisse senedi açılış fiyatından daha yüksek kapanırsa, gövdenin alt kısmı açılış fiyatını ve gövdenin üst kısmı kapanış fiyatını temsil edecek şekilde içi boş bir mum çubuğu çizilir. Hisse senedi açılış fiyatından daha düşük kapanırsa, gövdenin üst kısmı açılış fiyatını ve gövdenin alt kısmı kapanış fiyatını temsil edecek şekilde dolu bir mum çubuğu çizilir.

Geleneksel çubuk grafiklerle karşılaştırıldığında, birçok tüccar şamdan grafiklerini görsel olarak daha çekici ve yorumlamanın daha kolay olduğunu düşünüyor. Her mum çubuğu, fiyat hareketinin basit, görsel olarak çekici bir resmini sağlar; Bir tüccar, açılış ve kapanış ile yüksek ve düşük arasındaki ilişkiyi anında karşılaştırabilir. Açılış ve kapanış arasındaki ilişki hayati bilgi olarak kabul edilir ve şamdanların özünü oluşturur. Kapanışın açılıştan daha büyük olduğu içi boş şamdanlar, satın alma baskısını gösterir. Kapanışın açılıştan daha az olduğu dolu şamdanlar satış baskısını gösterir.

Bu konuyu yazdır

  Jiyan yeni
Yazar: Jiyan - 12-02-2020, 21:13 - Forum: Üye Resimleri - Yorum Yok

Yüzüm hakkin da değil giyim hakkında yorum istiyorum Smile

[Resim: Bzv42T.jpg]

[Resim: uZi28i.jpg]

Bu konuyu yazdır

  Dine ve Jiyan uyurken
Yazar: Jiyan - 11-13-2020, 23:13 - Forum: Evcil Hayvanlar - Yorum Yok

Yazık nasilda kolumun altına girmis hissetmedim bile geldigini uyandigimda video gordum..

Kedimizin adi Dine. dişi oldugu icin dine koyduk.. erkek olmus olsaydi dino koyacaktik..

Bu konuyu yazdır

  Siddet nedir?
Yazar: Uhde - 11-04-2020, 17:00 - Forum: Serbest Kürsü - Yorum Yok

Evet siddet nedir.Siddet denildiginde ilk aklimiza gelen sey fiziksek siddettir.Malesefki fiziksel siddete maruz kalan cogunluk kadinlar ve cocuklardir.Hic bir affi telafusi olmayan birseydir.Bunu uygulayanlarda cogunlukla erkeklerdir.Siddet uygulamalarinin sebebi olarak cesitleri bahaneleri vardir.Ama siddetin hic bir cesidinin bahanesu nedeni olamaz bana gore.Binlerce kadin bu siddetler yuzunden hayatini kaybediyor malesef.Hayatini kaybeden kadinlarin Kocaları veya sevgililerine soruldugunda neden yaptigi cvpları su oluyor genelinin « cok seviyordum benden ayrilmak istedi dayanamadim » ey insan sevmek nedir?seven insan sevdiginin sacinin teline bile zarar veremez ki sevmesen bile yinede bir insan bir insana zarar verme hakkina sahip degildir.Allahtan korkan vicdan merhamet tasiyan birisi hic kimseye zarar veremez vermemelidir.Bu olaylardan en cok etkikenen tabiki cocuklardir.Aslinda hayatimizi kendimiz insanlar zorlastiriyoruz.Her insan birbirine saygiyla sevgiyle merhametle baksa davransa hayati yasamak guzel.Ama malesef insanlar birbirilerinin hayatini zorlastirma konusunda sanki yaris halındeyız .Evet bırde siddetin pisikolojik olani vardir.Pisikolojik siddeti genel toplum olarak siddet olarak gormeyen bir kisimda var malesef.Gerci yalan yok bende son 3 5 senede bunun farkina vardim.Pisikolojik siddet nedir? Bazi yasadigim sorundan dolayı pisikologa gitmistim.Pisikolok beni dinledi ve dediki kucuklukte travma yasadımızmı hıc diye sordu bende soyle soyledim nasil yani dusundum bana gore travma yoktu sonra pisikolog sordu yakin birini kaybetme gibi buyuk aci veya ailenizle alakali siddet gordunuzmu diye sordu dusundum hayir yakiin birini kaybetmedim siddete gelince Ben babamdan hic tokat bile yemedim dedim annemin terlik firlatmasi haricinde bunu yapmayan anne yoktur heraldeSmileannem babam hayattalar kardeslerimde oyle cok sukur dedim.Peki dedi uzuldugun korktugun birseyler yasadinmi cocuklugunda diye sordu.Dusundum evet yasadim babam alkol alan biriydi.Aksam her eve geldiginde annemle tartisirlardi.Hemen hemen 2 gunde birde oksa yasanan birseydi bu.Babam alkol alirdi ama bize cocuklarina fiziksel siddeti olmadi hic.Haliyle kari koca arasinda alkol alimina dair tartismalar iste.Hergun birseyi kafayi takar alkolu alir eve gelir annemle tartisirlardi.Kardeslerimi bilemem ama ben cok uzulurdum annemin aglamasina.Cocuklugum denilince aklima su yasimda bile annemin aglamasi gozumin onunde.Hergun okula gıderdık okulda bıle yada dısarda arkadaslarımla oynarkem bıle ıcımı huzursuzluk bır korku sarardı nedenmı aksam babam yıne gelip annemle tartısıcak dıye dusunur korkardım ıcımden dua ederdım Allahım bugun annem babam kavga etmesın dıye.İste travma meger bunlarmus.Pısıkolojık sıddet denılen sey babamın anneme ve bıze yaptıgı.Anne ve babalar yada ilerıde anne baba olmaya aday insanlar lutfen cocuklarınıza ıyı davranın.Onların yanında her ne sorununuz varsada tartısmayın.Dahada olmuyorsa ayrılın.Ama kavganın gurultunun ıcınde cocuklarınızı yetıstırmeyın.Cunku o cocuklar buyuduklerınde cok buyuk sorunlar yasıyor kendılerıyle alakalı.Lutfen yapmayın yapmayalım.

Bu konuyu yazdır

  Yerli ve Milli Kripto Para Trinkpara TP Token Büyük Bir Hızla Ön Satışa Başladı
Yazar: TrinkPara - 10-18-2020, 18:48 - Forum: Serbest Kürsü - Yorum Yok

[Resim: 5dnAne.png]

15 Ekim 2020 tarihi itibari ile ön satışa başlayan yerli ve milli kripto para Trinkpara TP Token - Defi Token TP özellikle Bitcoin’i uzun yıllardır takip edip ne kadar kazandırdığını görenlerin para kazanma arzularını arttırıyor.


Piyasaya büyük bir hızla ve sağlam adımlarla girmeyi planlayan Trinkpara TP Token, 15 Ekim tarihi itibari ile ön satışlara başladı. 1 Ocak 2021 tarihine kadar ön satışta kalacak olan TP Coin özellikle sınırlı olması nedeniyle daha ilk günden çok fazla talep gördü. Talebi değerlendiren uzmanlar bu şekilde devam ederse çok fazla kazanım sağlayabilecek bir yatırım aracı olabileceği yönünde görüş bildirdiler.


Yapılan çalışmaların neticesinde Trinkpara TP Token borsa üzerinden 1 OCAK 2021 tarihinde işlem görebileceğini belirtildi. Cüzdan oluşturulması, ATM ve alışverişlerde kullanılabilecek kartların hizmete girmesi ve akıllı cihazlara indirilebilecek uygulamaların hizmet vermeleri için 2021 yılını adres gösteren tamamen yerli ve milli Trinkpara TP Token, diğer kripto paraları kısa süreler içerisinde domine edecek gibi görünüyor. BDDK tarafından lisanslanan ve piyasada işlem görmesi açısından sorun olmayan bu para ile birlikte yerli ve ilerleyen süreçlerde yabancı yatırımcıların büyük karlar elde edebileceği öngörülüyor.


Kripto Para Nedir?

Sürekli olarak kripto paraların haberlerini gören ve ne olduklarını anlamaya çalışan yatırımcı adaylarının akıllarındaki en önemli soru “Kripto para nedir?” olmaktadır. Bu terim hayatımıza daha çok Bitcoin ile girmiş olmakla birlikte geçmişi çok da eski değildir. İlk çıktığı günlerde tam anlaşılmadığı için güvenilmeyen ve yatırım yapmak isteyenlerin fazla yaklaşmadıkları Bitcoin yaşadığı sıçrayışlar ile birlikte 1 Bitcoin satış fiyatı bu günlerde yaklaşık olarak 90 bin Türk Lirası seviyelerinde.İlerleyen zamanlarda kripto paraların market alışverişinde dahi kullanılacak kadar yaygınlaşacağı uzmanlar arasında konuşuluyor. “Biz de bu piyasa içerisinde varız!” diyen yerli girişimcilerin bir girişimi olarak karşımıza çıkan Trinkpara TP Token, analiz ve yazılım ekiplerinin görüşlerine göre sürekli artarak kazandıracak bir yatırım olarak görülüyor.


Geçmişte piyasadan çekilen ve dikkatleri bir süre üzerlerine çeken NeXpara’da olduğu gibi güvenilirliği ile bilinen Ethereum mimarisi ve ağı Trinkpara TP Token da kullanılıyor. Güvenilir kripto para amacının gerçekleştirilebilmesinin yanı sıra bu sistem sayesinde yapılacak işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanması ve işlem maliyetlerinin düşürülmesi de mümkün oluyor. 1 Ocak 2021 tarihinde ön satışları sona erecek olan Trinkpara TP Token için uzmanlar kısa süre içerisinde piyasada dolaşımda olan bakiyenin tükenebileceği konusunda yatırımcıları uyardı.

Bu konuyu yazdır