Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uçan kafalar imf borcumuz yok
#1
Türkiye'de son zamanlarda yaşananlar


IMF'ye borcumuz yok dünya ülkelerine borç veriyoruz gibi halk arasında konuşulan bir takım konular bunlar Tabii işin aslı alsınlar Öyle değil Çünkü Türkiye'nin dış borcu  Dudak uçuklatıyor Her şey harika Süpermiş gibi lanse edilmesi aslında gerçekten çok uzak olduğu da bilinmesi gereken önemli bir noktadır


Türkiye'ye en büyük zararı veren Aslında Medya sektörü diyebiliriz ABD büyükelçiliği'nin yaptığı açıklamada zaten bu yöndeydi açıklamanın detayında şunu cümleler yer alıyordu Türkiye'de mahkemeler yerine Türkiye'deki Medya sektörü bir kişinin gözaltına alınacağını tutuklanacağını buna benzer Bir olayarı her şeyi yargıdan Önce karar verip manşet yapıyor.


Gerçekten böyle mi Evet Türkiye'deki medya kuruluşları Çoğu zaman bunu yapmaktadır mahkemelerinin önceden vereceği kararla Türkiye'deki Medya organları Onlardan önce servis ediyor.  Zaten medyanın servis ettiği haberlerde neredeyse tamamı doğru çıkıyor


Evrensel hukuka inanıyorsa hukuk devleti isek neden yargı  bu medya kuruluşlarına gerekeni yapmıyor ? oysaki cumhurbaşkanı değil mi kararnameler ile tv gazeteleri kapatacak yetkiye sahip olan ülkeye bukadar zarar veren bu gazateler tv kime hizmet ediyor ? hükümete yakın olan medya neden ülkeyi kaosa sürüklüyor ?


Alttaki rakamlar korkunç 

AKP iktidarında Türkiye'nin dış borcu zirve yaptı. Türkiye'nin brüt dış borç stoku, 412,4 milyar dolar oldu, stokun milli gelire oranı yüzde 49,1 olarak hesaplandı.
Ben Gönlümü de Bedenimi de Ona Kelepçeledim..

Hemde Müebbet Le..
Cevapla }
Teşekkür Edenler:
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi