Konu Bilgileri
Konu: mucize doktor Yazar: Jiyan
Okunma: 235 Yorum: 0
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jiyan 12-21-2019, 0:11   
#1
#1
Tv ekranlarinda izlenme rekoru kiran mucize doktor..

izlenmesini tafsiye edebilecegim güzel bir dizi..

Avlu dizisi sonrası fox ekranlarında çok güzel bir dizi  başladı mucize doktor..

birazcık empati yapın otizmli bir çocuğa sahip bir aile neler yaşıyor, hangi aşamalardan geçiyor kimlerle muhatap olmak zorunda kalıyor. inanın gözünüzü kapatıp 2 saniye düşününce çok zor değil her birimizin başına gelebilir..

farkındalık oluşturması açısından gerçekten takdir edilesi dizi sayılarının çoğalması tek temennimiz. emeklerinize sağlık.

çok uzun yıllardır televizyondan dizi izlemeyi bırakmıştım fakat bu dizi otizm spektrum bozukluğu olan bir çocuğun hayatını anlattığı için dikkatimi çekti. mantık aramadım tıbbi kısmı beni ilgilendirmiyor. yok stetoskop yok cortex müdahale cart curt doktor vefa ali asperger yada savant.

hastalığı kitaplardan oçem'den eğitimlerden öğrenmemiş olmak bizim toplumumuzun eksikliği ve utancı olsun. bu diziyi izleyip bir tane çocuk bile kaynaştırma veya özel eğitim sınıfındaki otizmli çocuğa farklı bakarsa bu bile muhteşemdir.
müthiş bir empati örneğidir. farklılıklara saygı gösteren çocuk yapıcıdır sevgi doludur kendi başına geldiğinde problemi test edip ona uygun çözüm yolları üretebilir.
Susmaktan yoruldum..

Seni içimden terk ediyorum..
Cevapla


mucize doktor Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş