Konu Bilgileri
Konu: Maltepe'de çocuk kaçırma iddiasına linç Yazar: Jiyan
Okunma: 1843 Yorum: 1
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jiyan 07-27-2018, 14:41   
(Son Düzenleme: 07-27-2018, 14:54, Düzenleyen: Jiyan.)
Geldiğimiz nokta korkunç

iki farklı idda bulunuyor görgü tanığının anlatıkları doğru ise korkunç bir olay bu

Gerekçe ne olursa olun bir kişi bir topluk tarafından dövlüyor ise büyük cezalar verilmeli bu linç kültürü yaygın hale geldi
kişileri sosyal paylaşım sayfalarında hedef gösteren bir zihniyet bulunuyor. linç kültürü gerekce ne olursa olsun ağır cezalar verilmeli

Bu kişi suçsuz ola bilir belkide suçlu Siz kimsiniz linç edip öldürüyorsunuz?

Yasalar artık hiçe sayılıyor varsayımla acaba ile artık insanlar sokak ortasında öldürülüyor  çocuğu kaçırıyor ola bilir kaçırmadı vs demiyoruz elbete ama bu devlet kabile devleti değildi hani suçlu ise polise teslim edersiniz polis ve savcılar gerekeni elbete yapar linç edip öldürmek nedir? hadi dövüyorsunuz neden orantılı dövülmüyor kesinlikle linçe karışanların hepsi tutuklanmalı ceza almalı.

Düşünün birinden nefret ediyorsunuz cadde ortasında çocuk kaçırıyor diye bağırmanız yerli olacaktır ve etraftaki bu cahil sürüsü o kişiyi sormadan araştırmadan aslını ögrenmeden karar verip linç edip öldürecek avrupanın hiç bir yerinde böyle bir uygulama yöntem yok linç kültürü en yaygın türkiyede bulunmakta

Maltepe Bağlarbaşı Mahallesi Bağdat Caddesi'nde bir kız çocuğunu kaçırmaya çalıştığı belirtilen G.B (38), çevredekiler tarafından yakalandı. G.B. uzun süre dövüldü. Olay yerine giden polis ekipleri şüpheliyi, öfkeli kalabalığın elinden aldı.

BİRİNCİ İDDA

BABA: BELKİ ÇOCUĞUM HAYATTA OLMAYACAKTI

6 yaşındaki kızın babası Kenan B. "Belki çocuğumu kaçırmış olsaydı, çocuğum hayatta olmayacaktı" diye konuştu.

Kenan B. "İş yerimde çalışırken dışarıda bir bağırma duydum. Adamın bir tanesi çocuğumun elinden tutmuş bağırıyordu, "Çabuk anahtarı getir diye. Eşimde çocuklara bakmak için dışarıda oturuyordu. Eşim de 'Ne yapıyorsun çocuğa' deyip o tarafa yönelince ben de o tarafa gittim. Çocuğu kaçırdığı nerden aklıma gelebilirdi. Eşim, 'Kenan çabuk çocuğu kaçırıyorlar' diye bağırdı. Kızım annesine doğru koştu" dedi.

G.B.'nin eşinin üzerine de yürüdüğünü söyleyen Kenan B. " 'Sus sesini yükseltme' diye eşimin üzerine 2-3 adım gelince durumun vahim olduğunu anladım. Koşarak yanına gittim. 'Ne yapıyorsun sen beyefendi, benim çocuğumu nereye götürüyorsun. Bu çocuk benim çocuğum' dedi. 'Senin çocuğun kaç yaşında' dedim. Bütün esnaf adamın üstüne bir anda çullandılar" diye konuştu.

İKİNCİ İDDA

Görgü tanığı: Çocuk kaçırmayla ilgisi yok
G.B.’nin öldürülmesiyle ilgili Cumhuriyet gazetesine ulaşan bir görgü tanığı, olayın çocuk kaçırmayla ilgisi olmadığını ve emniyete giderek bu konuda bilgi vereceğini söyledi.

Görgü tanığı şunları söyledi: “Akşam 22.30 sıralarında misafirlerim ile birlikte olayın yaşandığı yerin hemen karşısında bir kafede oturuyorduk. ATM’den para çeken bir anne ve kızın yanına yaklaşan şahıs ‘Evde çocuklarım aç. Hakkını helal et’ dedikten sonra kadının elindeki parayı kaptı. O esnada kadın elindeki telefonu düşürdü. Şahıs telefonu da aldıktan sonra olay yerinden kaçtı. Kapkaça uğrayan kadın ve kızının bağırmaları üzerine çevredeki esnaf ve kalabalık bri grup şahsın peşinden koştu. Sokak arasında gürültüler gelmeye başlayınca ben de arkadaşlarımla birlikte seslerin geldiği yere doğru yürüdüm.”

Görgü tanığı, olay yerine vardığında şahsın yakalandığını ve yerde tekmelendiğini gördüğü söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “Şahıs yerde sol kulağının üzerinde yatıyordu ve kafasının altında kan birikmişti. Kulağından kan geliyordu ve boşluğa bakıyordu. Kendisine atılan tekmelere tepki veremez duruma gelmişti. Kapkaça uğrayan kadın ve kızının tepkileri de kitleyi daha da öfkeli hale getirdi. Daha sonra polisler geldi ve ben olay yerinden ayrıldım. Bugün Maltepe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek gördüklerimi anlatacağım
Susmaktan yoruldum..

Seni içimden terk ediyorum..
Şebnem 07-27-2018, 14:45   
Yuh ne hala gelmişiz yazık o kişi suçsuz olabilir gerçekten beli suçsuzdur anlamadan dinlemeden öğrenmeden saldırmak kabul edilemez bu konu ciddi bir konu araştırılmalı ve bu cinayete karışanlar ağır cezalar almalı asla kabul edilemez bu suçlu olsa bile asla kabul edilemez kendini mahkeme yerine koyan bu kirli iğrenç kişiler ceza almalı çocuk kaçıran tecavüz eden ile bu linçe karışan arasında hiç bir fark görmüyorum eğer gerçekten böyle bir şey var ise polise teslim etmek gerekir düsüncesindeyim
Bul

Maltepe'de çocuk kaçırma iddiasına linç Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş