Konu Bilgileri
Konu: Dizüstü Bilgisayar neden ısınır ? Yazar: Ekmek-Şarap
Okunma: 1352 Yorum: 0
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ekmek-Şarap Lightbulb  02-05-2017, 22:55   
#1
#1
Lightbulb 
Pek çok kullanıcıların ortak şikayeti olan ve zamanla gittikçe daha fazla ısınan diz üstü bilgisayaların ısıman problemlerini ele alalım..

Dizüstü bilgisayarlarda ısınma oranın en fazla yaşandığı modellerden biri de Harici yani paylaşımsız ekran kartı özelliğine sahip olan bilgisayarlarda daha sık görünen bir durumdur , bunun sebebi bu özellikteki bilgisayarların oyun ağırlıklı olduğundan kaynaklıdır.. Ekran kartın daha fazla enerji emmesi ile bilgisayarın ısınması doğru ortantılıdır.

Aşırı ısınmayı nasıl engelleriz ?

Bilgisayarın genelde sol veya sağ tarafta hava alan gözenekler vardır, bilgisayarınız zamanla kullanılmaya başladığında bu gözeneklerden içeriye giren toz , kir ve kıl birikintileri bir tabaka haline gelir ve gözenekler buna bağlı olarak kapandığı için hava alamaz ve bilgisayar ısınmaya başları , bununla beraber işlemci ve ekran kartını soğumaya yardımcı olan jel macunu da kurumaya başlar...
Çözüm olarak yatak, koltuk veya bez yüzeyde kullanırken bilgisayarınızın altına muhakkak yüksek bir araç yerleştirin, eğer ısınma devam ederse, bilgisayarınızın alt kapağını açarak , işlemci fanında biriken toz tabakasını kaldırın ve işlemci fanın olduğu yere yeniden macun sürün, sorun çözülecektir.
Bul
Cevapla


Dizüstü Bilgisayar neden ısınır ? Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş