Konu Bilgileri
Konu: AvLu Yeni dizi harika. Yazar: Jiyan
Okunma: 6069 Yorum: 10
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jiyan 04-08-2018, 3:23   
(Son Düzenleme: 04-08-2018, 3:29, Düzenleyen: Jiyan.)
2 bölümü başarılı ve beğendim açıkcası umarim dizinin kalitesi bu şekilde devam eder Avlu dizisi bana geçmişte Parmaklıklar Ardında dizisini anımsatiyor izledim çok kaliteli güzel bir diziydi Parmaklıklar Ardında.

Avlu dizi yabancı ülkeden alıntı bir dizi olsada yinede çok güzel sürükleyci bir dizi.

İzleye bileceğiniz çok güzel bir dizi tabiki günümüzde böyle ceza evleri var mı olduğunu sanmıyorum olsa bile adli suçlular için olan cezaevleri ola bilir. günümüzde f tipi ceza evleri türkiyede yaygın eskiden ceza evlerinde 30 40 kişi tek koğuşta kalırdı günümüzde tabiki bu 1 veya 2 kişilik hücreler bulunuyor.

tabiki ağır koşular bulunuyor. günümüzde telefon uyuşturucu benzeri şeylerin cezaevine girmesi çok zor özelikle F tipi ceza evlerinde imkansız diyebiliriz.

Avlu pilot uygulamanın yapıldığı bir kadın cezaevinde geçiyor. Sloganı Bir avluya kaç ömür sığar. Dizi ana karakter Deniz’in hikayesiyle başlıyor ama üçüncü bölümden itibaren diğer karakterlerin de öykülerini anlatacak. Demir parmaklıklar ardında neler yaşandığını ekrana taşıyacak.

Kocası Hakanın kötü muamelesine maruz kalan Deni, dayanamaz ve evden ayrılmak ister. Hakan onu engellemeye çalışır durduramayınca da silah çeker. Çıkan arbede de kızları babasını vurur. Kızını korumak isteyen Deniz, suçu üstlenir ve cezaevine girer. Kocası yaralanır ve kendini vurduğunu itiraf eder. Deniz tam kurtulacakken cezaevinde iktidar mücadelesi yapan Kudret ve Azra’nın arasında kalır. Cezaevinde çıkan bir isyan sonucu öldürülen müdirenin cinayet zanlısı olur.
Susmaktan yoruldum..

Seni içimden terk ediyorum..
Şebnem 04-09-2018, 20:56   
bir çok arkadaş bu diziyi izlememi tafsiye etmişti twitter sık sık konuşulan paylaşılan konular arasında vardı izlenmesi gereken bir dizi olduğu söyleniyordu bakalım gerçekten dediğiniz kadar var mı
Bul
Jiyan 04-09-2018, 20:59   
zevkler renkler tartışılmaz gibi saçma bir klişe yapmayacağım izlenmesi gereken güzel bir dizi zamanınız olduğunda izleyin
gerci yazımda belirtiğim gibi günümüzde F tipi ceza evlerine deyinilmemiş şuan ki ceza evleri koşuları çok agır oldugunu biliyoruz

yani demek şuki dizide yaşanlar bir kurgu olduğu söylensede ki dogru bir kurgu biz dizi adli suçlular için gayet dogal
içerde f tipi ceza evinde yaşalanların koşuları daha ağır tecritler altında yaşam sürüyorlar.
Susmaktan yoruldum..

Şebnem 04-09-2018, 21:03   
ceza evleri hakkında pek bilgim yok siz ceza evinde mi kaldınız ceza evi hakkında çok bilginiz var profilinizde ve yazılarınızda suç işlemiş birine benzemiyorsunuz Smile tafsiye için tşk ederim izlemek için özelikle çaba vereceğim
Bul
Jiyan 04-09-2018, 21:13   
Hayır ceza evinde hiç yatmadım

Bazı şeyleri bilmek için onu yapmak şart değil..

Örnek kişisel gelişim..

Açarsak : bireysel eğitim okumak araştırmak gündeme dair her şeyi takip etmek..

Yemek su gibi bilgi ihtiyactır..

Güncel olayları takip etmek gerekiyor.

Ögrendiğin bildigin kadarı ile konuşa bilir analizler yapabilirsinin..

sayısız kaynak bulunuyor bilgi akışı için sayısız alternatif kaynak kullanıyorum.
Susmaktan yoruldum..

Şebnem 04-09-2018, 21:17   
Smile kelimeler ile resmen dans ediyorsunuz Smile haklısınız okumak araştırmak şart konular hakkında yorum yapmak için
Bul
Jiyan 04-11-2018, 0:37   
ne alaka şimdi amacımı zaten biliyorsun amaç formu büyütmek ve içerik doldurmak
farkındaysan Türkçe karakterler kullanmıyan biri olarak türkçe karakter kullanıyorum
ayrıntılara dikkat ediyorum amacım sadece burayı güncellemek hepsi bu..
Susmaktan yoruldum..

Şebnem 04-11-2018, 14:32   
Siz ne güzel kavga ediyorsunuz çok tatlısınız gerçekten
Bul
Jiyan 04-11-2018, 14:56   
Yok biz kavga etmeyiz ki ölesiye bir takım cumleler kurarız. . Amaç egence yani yoksa çok iyi anlaşıyoruz onunla normalde forma görmedi benim girdimi görünce girdi ..
Susmaktan yoruldum..

BLueSman 04-11-2018, 15:04   
Oo beyza yenge sen buralarda Smile yasak kalkmiş

AvLu Yeni dizi harika. Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş