Konu Bilgileri
Konu: Ankarada insan hakları anıtı serbest Yazar: Jiyan
Okunma: 2847 Yorum: 3
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jiyan 07-26-2018, 16:42   
Ankarada 26 aydır gözaltında tutulan anıt serbest bırakıldı Smile

Evet yanlış duymadınız haber gerçekten böyle bir anıt 26 ay boyunca güvenlik gerekçesi ile abluka altında tutuldu
ve ohal biti abluka kalktı anıt serbest :Smile anıtın özgürlüğüne kavuşması çok güzel bir duygu anıta sormak lazım 26 ay boyunca ne yaşadınız Smile  

Ankara'da bir yılı aşkın süredir abluka altında tutulan İnsan Hakları Anıtı'nın önündeki bariyerler kaldırıldı.

Anıt, 23 Mayıs 2017 tarihinde ihraç edildikleri işlerine geri dönmek için açlık grevi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın gözaltına alınmasının ardından bariyerlerle kapatılmıştı.

Gülmen ve Özakça'nın gözaltına alınmasını protesto edenler anıt önünde toplanarak, serbest bırakılmalarını talep etmişti. "Yüksel Caddesi Direnişçileri" olarak bilinen gruba, CHP'nin bazı milletvekillerinin de destek vermesi üzerine vatandaşlardan da destek gelmiş ve polis müdahale ederek anıtın etrafını kapatmıştı. Anıtın yanında bir geçici karakol kurulmuş ve anıtın 24 saat polis gözetiminde olması sağlanmıştı.

Göz altındaki anıt resmi

[Resim: DjA654xX0AAUyY0.jpg]

SERBEST BIRAKILAN ANITIN SON HALİ

[Resim: DjA6540X0AA-6p_.jpg]
Susmaktan yoruldum..

Seni içimden terk ediyorum..
Şebnem 07-26-2018, 17:54   
Burası türkiye buna hiç şaşırmadım buna benzer binlerce olay yaşanıyor sistem sıkıntılı
Bul
Zorbey 07-29-2018, 10:54   
Ohalin Kalkması Bişey Değiştirmez Göz Boyamadır 2-3 Sonra Bişey Bahane Gösterilir Tekrar dan Uygulamaya Gecilir Bu Yönetim Olduğu Sürece Özgürlükler Ülkesi Olamayacağız Teşekürler Güzel Paylaşımdır
Bul
Şebnem 07-30-2018, 1:08   
Kesinlikle size katılıyorum Zorbey düşünceler zihniyetler değişmeli mevcut durum zaten ortada söze gerek yok
Bul

Ankarada insan hakları anıtı serbest Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş