Konu Bilgileri
Konu: Android'in Hangi Versiyonunu Kullandığınızı ve Model Kodunu Nasıl Öğrenirsiniz? Yazar: X
Okunma: 814 Yorum: 0
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

X Exclamation  03-06-2017, 19:40   
#1
#1
Exclamation 
Bu konuda Androide yeni başlamış olan arkadaşlara Android cihaz kullanırken sık sık karşınıza çıkacak olan işletim sistemi sürüm kodlarından bahsedeceğim.. İşletim sisteminizin sürümünü ve versiyonunu nasıl öğrenebileceğinizi anlatan çok basit bir anlatım hazırlayamaya çalıştım..


Birçok android telefon için çok sayıda android işletim sistemi çıkıyor, güncelleniyor ve yenileniyor.. Örneğin Android 2.1 ile piyasaya sürülen bir cihaz ileride üretici firma tarafından 2.2 ve 2.3 güncellemelerini alabiliyor..

En son sürümün hangisi olduğunu nasıl anlayacağım ya da ben 2.1'mi yoksa 2.2 mi kullanıyorum 
Kullanılan işletim sisteminin model kodu ise sütunun en alt kısmında bulunan "Yapım numarası" bölümünde belirtilmiş ve 2.2.1 işletim sisteminin en son ve en stabil versiyonu olan "XWJS8" model kodlu Froyo işletim sistemini kullanmakta.. Model kodları her üreticiye göre değişmektedir.. Resimdeki görüntü Samsung cihazlarında kullanılan modelleme sistemidir.. HTC, Samsung ve LG gibi firmalarda "Yapım numarası" bölümünde farklı model kodlarıyla karşılaşırsınız..

Kendi Android cihazınızın Android'in hangi sürümünü kullandığını öğrenmek istiyorsanız telefonunuzu elinize alarak aşağıdaki yolu menü içerisinden takip ediniz..

Menü > Ayarlar > Telefon hakkında (ya da Hakkında) 

Bölümünü takip ettiğinizde mevcut versiyonunuzu ve yapım numarasını öğrenebilirsiniz..      ßelki Güvercin Degildik Ama ßizde Çok Taklaya Geldik .(:
Cevapla


Android'in Hangi Versiyonunu Kullandığınızı ve Model Kodunu Nasıl Öğrenirsiniz? Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş